Obuka za direktore mentore, Univerzitet u Novom Sadu, 11-17. september 2016.

Na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Novom Sadu od 11. do 17. septembra 2016. održana je obuka posvećena mentorstvu. Obuku su pohađale dve grupe direktora škola i predstavnici Aktiva direktora Novog Sada, ukupno više od 30 direktora. U obuci su učestvovali i nastavnici i saradnici sa partnerskih institucija – Univerziteta u Novom Sadu, Univerziteta u Beogradu, Univerziteta u Kragujevcu, Univerziteta u Nišu, Instituta za pedagoška istraživanja i Gradske opštine Zvezdara. Obuku je pohađalo preko 30 direktora osnovnih i srednjih škola u Srbiji.

Obuku je vodio Mika Risku, direktor Instituta za liderstvo u obrazovanju sa Univerziteta u Jivaskili, Finska. Deo obuke vodio je dr Vladimir Džinović sa Instituta za pedagoška istraživanja. U saradničkoj atmosferi direktori škola su imali priliku da čuju kako se u Finskoj obrazuju direktori škola, definisali su proces mentorstva, unapređivali mentorske veštine (koje će razvijati i na drugom delu obuke u novembru i decembru), a prošli su i kroz savremeni pedagoški proces rada sa profesionalcima. Nove metode i tehnike rada koje su primenjivali na seminaru i znanja koja su stekli biće izuzetno korisni, kako za dalјe unapređivanje i razvoj škola kojima rukovode, tako i za mentorski rad u realizaciji stručne prakse studenata master-programa Liderstvo u obrazovanju.